Kubki reklamowe porcelanowe

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki są popularnym upominkiem reklamowym wręczanym z wielu różnych okazji takich, jak urodziny firmy, poszerzenie jej asortymentu o nowe produkty lub usługi, Walentynki czy Boże Narodzenie. Na powierzchni takiego produktu znaleźć może się logo marki, jej slogan reklamowy czy adres witryny internetowej. Kubki różnić mogą się od siebie między innymi sposobem umieszczania na nich nadruku, pojemnością czy kolorystyką. Nie bez znaczenia jest również materiał wykorzystany do ich produkcji. W przypadku najwyższej jakości kubków jest to porcelana. Jakie są jej główne cechy charakterystyczne?Kubki reklamowe porcelanowe wytwarzane są z najwyższej jakości ceramiki składającej się z gliny kaolinowej, kwarcu oraz skalenia. Na pierwszym etapie jest ona wypalana w temperaturze około 920 – 990 stopni Celsjusza na tak zwany nieszkliwiony biskwit. Następnie dekoruje się ją, szkli i wypala w temperaturze od 1280 do 1460 stopni Celsjusza. Porcelana to najcieńsza ze wszystkich dostępnych na rynku ceramik i w największym stopniu prześwitująca. Po uderzeniu w nią nożem wydać powinna ona charakterystyczny, dźwięczny odgłos. Produkowana ręcznie porcelana jest cieńsza i w większym stopniu przepuszcza światło.

Kubki reklamowe porcelanowe mają bogatą historię. Tajemnica ich wytwarzania była jednym z najpilniej strzeżonych sekretów Dalekiego Wschodu. Owszem, udało się wyprodukować fajans oraz masę majolikową, lecz wyroby te w znaczący sposób odbiegały swoim wyglądem od chińskiej porcelany. Nie przepuszczały one światła, były grube oraz nasiąkliwe. Inny pomysł na wytworzenie porcelany stanowiło połączenie ze sobą technik ceramicznych oraz technik wytwarzania szkła.

Kubki reklamowe porcelanowe zostały po raz pierwszy stworzone w Europie przez Johana Bottergra oraz fizyka – von Tschirnhuasena. Pierwsza porcelana została wyprodukowana w 1710 roku na zamku w Miśni. Mimo usilnych starań, by zachować w tajemnicy sposób produkcji porcelany, technologia ta niezwykle szybko rozprzestrzeniła się na terenie całej Europy.

Tags: , ,