Długopisy reklamowe od drużyn piłkarskich

Posted on

Długopisy reklamowe

Długopisy reklamowe

W dzisiejszych czasach drużyny piłkarskie zajmują się nie tylko graniem w piłkę nożną. Prowadzą działalność na wielu innych polach. Oczywiście nie dotyczy to samych piłkarzy, a menadżerów i innych działaczy klubu. Jakie działania „dodatkowe” oni podejmują? Najczęściej chodzi tutaj o szeroko rozumiany marketing. Czynności związane z promocją klubu i jego barw. Nigdy nie jest to działanie proste, ale często przynoszące konkretne pozytywy, toteż nie dziwi, że szefostwo klubów piłkarskich tak działa. Ale co można konkretnie zrobić, aby promować zespół? Wydaje się, że do najlepszych pomysłów należy emisja gadżetów wszelkiego typu, które można nazwać reklamowymi, bo reklamują dany klub piłkarski.Wśród gadżetów poczesne miejsce zajmują długopisy reklamowe. Są one może niezbyt popularne w przypadku klubów piłkarskich, bo nie kojarzą się ze sportem, ale można wiele zrobić, aby to zmienić. Przede wszystkim można je ozdobić konkretnymi nadrukami. Dzięki nadrukom długopisy reklamowe mogą być o wiele bardziej wymowne, oczywiście w kierunku skojarzeń z piłką nożną, a konkretnie z danym klubem, na zlecenie którego są one emitowane.

Jakie nadruki umieszczać na długopisach, aby były one wymowne w sposób, o którym mowa wyżej? Najlepiej, jeśli będzie to logo danej drużyny, ewentualnie wizerunki piłkarzy lub rozpoznawalnego przez kibiców stadionu klubu. Tylko czy można je umieścić na długopisie odpowiednio czytelne? Długopisy są wszak bardzo małe. Wydaje się jednak, że jeśli zrobi się to sprawnie, tzn. umieści owe nadruki w sposób precyzyjny, wykorzystując dokładnie całą powierzchnię, jest to możliwe i wszystkie wizerunki będą czytelne.

Takie długopisy reklamowe noszą też często hasła. One, co jasne, wzywają do kibicowania klubowi, mogą też nosić część tekstu piosenek klubowych. Czy jest to skuteczne? Wydaje się, że tak, tym bardziej, że hasła tego rodzaju mogę być bardzo emocjonalne, a to ma w przypadku kibicowania klubom ogromne znaczenie.

Jest jeszcze jedna rzecz. Otóż gadżety piłkarskie, do których zaliczają się długopisy drużyn piłkarskich, są sprzedawane lub rozdawane obok stadionów. To powoduje, że często jest tam mnóstwo kibiców. Są to ludzie którzy chcą takie gadżety kupować.

Tags: , ,