Cukierki reklamowe, a główne surowce cukrowe

Posted on

Cukierki reklamowe

Cukierki reklamowe

Cukier jest głównym składnikiem produktów, jakimi są cukierki. Produkt ten jest ekstrahowany z cukrów roślinnych. Dwoma kluczowymi surowcami wykorzystywanymi do jego produkcji są trzcina cukrowa oraz buraki cukrowe, które posiadać mogą od 12 do 20 procent cukru. Pisząc o tym zagadnieniu nie sposób nie wspomnieć również o palmie daktylowej, klonie cukrowym oraz sorgo. Czym dokładnie jest każda z tych roślin? Jakie są ich cechy charakterystyczne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z surowcami cukrowymi – poniżej.

Cukierki reklamowe wytwarzane mogą być między innymi z trzciny cukrowej. Mianem tym określa się kilkanaście różnych odmian wysokich traw. Roślina ta rośnie na ciepłych, umiarkowanych oraz tropikalnych terenach. Posiada ona duże, włókniste łodygi, których wysokość sięgać może do 6 metrów. Jej sok jest bogaty w cukier. Poszczególne gatunki krzyżują się tutaj ze sobą. Aby możliwa była efektywna uprawa trzciny cukrowej roślina ta wymaga tropikalnego lub subtropikalnego klimatu o opadach rocznych na poziomie minimum 600 milimetrów.

Cukierki reklamowe produkowane są także z buraków cukrowych, których cechą charakterystyczną jest duża zawartość sacharozy w korzeniach. Roślina ta jest spokrewniona z burakiem pastewnym, burakiem ćwikłowym oraz botwiną. Burak cukrowy to dwuletnia roślina okopowa charakterystyczna dla klimatu umiarkowanego. W pierwszym roku sacharoza wytwarzana jest jako materiał energetyczny. W drugim powstają natomiast kwiaty oraz nasiona. Buraka cukrowego sieje się wiosną, a zbiera jesienią lub wczesną zimą.

Pisząc o zagadnieniu, jakim są cukierki reklamowe, nie sposób nie wspomnieć nieco więcej na temat palmy daktylowej, która to jest drzewem o wysokości około 15-25 metrach. Cukier wytwarza się tutaj lokalnie, z jej owoców. Sorgo to z kolei roślina z rodziny traw, która liczy mniej więcej 20 gatunków. Cukier produkowany jest z jej nasion. Kolejna ciekawa roślina to klon cukrowy zaliczany do największych gatunków amerykańskich klonów. Jego słodkość jest zbliżona do klasycznego cukru ziarnistego.

Tags: , ,